Investīcijas

Krka stratēģiju, kas vērsta uz pašu zīmola patentbrīvo zāļu izstrādi, izdevies iedzīvināt, investējot pētniecības un attīstības kapacitātē un Krka ražošanas un izplatīšanas centros visā pasaulē.

Svarīgākais mūsu nozīmīgāko investīciju rezultāts pēdējo desmit gadu laikā ir bijusi mūsdienīgu cieto zāļu formu rūpnīca Notol 2. Rūpnīcā ir slēgta ražošanas sistēma ar vertikālu materiālu plūsmu, augstu automatizācijas līmeni, datorizētu vadību un iekšējo transportu. Tādējādi tiek nodrošināts augsts produktu drošības un darbinieku aizsardzības līmenis. Krka stratēģiju, kas vērsta uz pašu zīmola patentbrīvo zāļu izstrādi, izdevies iedzīvināt, investējot pētniecības un attīstības kapacitātē un Krka ražošanas un izplatīšanas centros visā pasaulē.

Investīcijas rūpnīcā Sinteza 4 atbalsta vertikāli integrētas ražošanas modeli, kurā viss process tiek kontrolēts no izejvielu izstrādes līdz galaproduktam. Šī ir viena no lielākajām tāda veida rūpnīcām Eiropā, un tā būvēta saskaņā ar jaunākajiem tehniskajiem risinājumiem, GMP un stingrākajiem Eiropas standartiem par cilvēku un vides veselību un drošību.

Jaunajā ķīmiskās sintēzes rūpnīcā, kurā tiek izgatavotas Krka zīmola produktu aktīvās vielas, nodrošināta pilnīga aktīvo vielu, kas ir zāļu vissvarīgākā sastāvdaļa, uzraudzība.

Šobrīd uzņēmums Krka īsteno vairākus projektus, kas saistīti ar galaproduktu un izejvielu ražošanu un infrastruktūras modernizēšanu, lai nodrošinātu augsta līmeņa atbalstu visas grupas uzņēmējdarbības funkcijām. Mēs uzņēmumā Krka tiecamies sasniegt stratēģisko mērķi - izstrādāt patentbrīvas zāles, investējot pētniecībā un attīstībā, kā arī mūsu ražotnēs un izplatīšanas centros visā pasaulē.

Rūpnīca Notol 2, kas ir jauna un moderna rūpnīca cieto zāļu formu ražošanai, ir lielo investīciju rezultāts. Tās ir bijušas lielākās investīcijas Krka vēsturē. Rūpnīca Notol 2 atklāta 2015. gadā, un tā ir viena no tehnoloģiski progresīvākajām farmaceitiskajām rūpnīcām pasaulē. Tās iezīmes ir slēgtas ražošanas sistēmas, izejvielu vertikāla plūsma un augsts automatizācijas un datorizētas vadības līmenis. Tas viss garantē visaugstāko produkcijas un darba drošības līmeni. Ražošana ir līdzīga kā rūpnīcā Notol, taču saskaņā ar mūsu pieredzi, zināšanām, tehnoloģijām un inovācijām ir papildus uzlaboti daudzi procesi, lai tie būtu efektīvāki.

2014. gada beigās tika sākta ražošana rūpnīcā Sinteza 1 Krško, kur tiek ražotas aktīvās vielas Krka zālēm. Ražojot tās paši, mēs pilnībā kontrolējam jebkuru zāļu svarīgāko daļu. Šī jaunā rūpnīca papildina Novo Mesto esošo aktīvo zāļu vielu rūpnīcu Sinteza 4, kas tika atklāta 2007. gadā, un ir viena no lielākajām tāda veida rūpnīcām Eiropā. Tādējādi Krka tiecas uz vertikāli integrētu uzņēmējdarbības modeli, kas ļauj pilnībā kontrolēt ražošanas procesu no izejvielas izstrādes līdz galaproduktam. Sintēzes rūpnīcu dizains ietver jaunākos tehnoloģiskos risinājumus un atbilst GMP un Eiropas darba drošības un vides drošības standartiem.

Pēdējo desmit gadu laikā investēti 1,3 miljardi eiro. 2011. gada oktobrī mēs atklājām trešo attīstības un vadības centru Razvojno-kontrolni center 3 un cieto zāļu formu rūpnīcu Ločnā, Novo Mesto. Krievijas Federācijā, kad 2013. gadā tika atzīmēta KRKA-Rus rūpnīcas 10. gadadiena, mēs noslēdzām vienu no svarīgākajiem investīciju projektiem Krka grupā - rūpnīcas Krka-Rus 2 būvniecību. 2015. gada februārī mēs uzbūvējām rūpnīcu jaunās paaudzes sūkājamo tablešu ražošanai Ļutomerā.

Krka turpinās investēt līdzekļus, jo esam pārliecināti, ka tas ir vienīgais veids, kā panākt progresu. Slovēnijā, Horvātijā un Krievijas Federācijā ir sākti vairāki projekti, kuru mērķis ir palielināt mūsu ražošanas jaudu par vairāk nekā trešdaļu. Pašlaik Krka būtiskākais investīciju projekts ir ceturtā izstrādes un vadības centra būvniecība, ko plānots pabeigt 2017. gadā. Krka pastāvīgi uzlabo infrastruktūru, lai visā Krka grupā būtu iespējams kvalitatīvi atbalstīt uzņēmējdarbību.